Стрічка

Фемхаус тиждень: Жінки \ Міста \ Мистецтва

post-image

Подія Фемхаус Тиждень тут.

Не перший день і не перший рік триває боротьба за рівні права та гендерний баланс. Проте відстоюючи права, ми забуваємо про видимість: щодня ми бачимо та чуємо топоніми у чоловічому роді. Жінки, які створюють місто, так рідко згадуються серед назв міських вулиць. Космонавтки, науковиці, архітекторки та героїні АТО ходять проспектами БудівельникІВ та МеталургІВ.

Проте жінки теж будують міста та працюють задля його розвитку. Саме жінки найчастіше прибирають міські вулиці. Проте місто, на жаль, не є дружнім до жінки простором. Навпаки, вулиці не пристосовані для пересування з дитячим візком чи на інвалідному візку. Місто не надає жінці відчуття безпеки. А праця жінок залишається невидимою та недооціненою. За статистикою, серед усіх іменних вулиць України жіночих лише 6%, чоловічих — 91%. Зі 100 найпопулярніших імен на карті Україні лише 8 належать жінкам. Хоча у нас є видатні художниці, науковиці, письменниці тощо.

Прийшов час говорити про Жінку вулицями міст, назвами проспектів та площ. Прийшов час змінювати маскулиність міста. Саме тому ми вирішили збалансувати гендерну нерівність у міському просторі, додавши до нього фемінізованих назв. Нехай у Маріуполі з’явиться вулиця Наукових Працівниць або проспект Будівельниць, нехай у кожному місті існують площі Рівності та згадуються у топонімах видатні жінки. Прийшов час зробити місто для неї. Нехай міста та містечки України будуть нагадувати про таку важливу та різноманітну роль Жінки, цінності притаманні суспільству, у якому не страшно й безпечно жити.

Цінуйте й поважайте труд жінок! Згадайте, яких назв вулиць не вистачає вашому місту? Пишіть та говоріть про це не тільки 8 Березня.

Маєш круту ідею?

    Повідомлення отримали
    Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)