Події

Фемхаус тиждень: Жінки \ Міста \ Мистецтва

Платформа Тю, House of Europe та Арт-кластер Ось разом з партнерськими проєктами з України та Європи запускають спільну програму, присвячену Міжнародному Дню боротьби жінок за свої права.

Тиждень з 8 по 14 березня ми проведемо разом задля відкритого та безпечного дослідження жіночої соціалізації.

Фемхаус тиждень: Жінки \ Міста \ Мистецтва ― це можливість через залученість та солідарність дізнатись яким може бути жіноче мистецтво, фемінізм, дослідництво, екологія, урбанізм та практики турботи.

Програма є продовженням проєкту Мереживо (Woven Network) – міжнародної цифрової арт-резиденції сімох жінок-художниць з України та ЄС та Великобританії, які протягом 2020 року рефлексували на тему невидимих жіночих ролей під час пандемії.

Фемхаус ― це про відчуття дому та безпеки, які за останній рік зазнали суттєвих трансформацій у зв’язку з пандемією. Рівно рік тому в Україні вслід за іншими країнами Європи оголосили карантин, і звикле бачення приватного та публічного просторів залишились в минулому.

В нових умовах гендерна нерівність почала поглиблюватись щодо жінок. За даними ООН у світі понад 70% робочої сили у сфері охорони здоров’я та в соціальному секторі складають жінки. Окрім роботи, на жінок накладається подвійне навантаження хатньою працею та доглядом за дітьми. Під час кризи зростає ризик жінки постраждати від домашнього насильства та зменшується можливість покинути власний дім.

Пандемія COVID-19 змінила сприйняття не лише приватного простору, а і публічного. Під час карантину відкритий простір був недоступний через заборони й невидиму небезпеку, але вулиці міст були та залишаються для більшості жінок насправді небезпечним місцем через загрозу насильства та сексизму. Однією з проблем публічного простору також є його не-інклюзивність та нечутливість до потреб не тільки жінок, а й інших невидимих груп.

Тому ми вирішили провести протягом тижня освітні та мистецькі події, що мають на меті об’єднати жінок з різних населених пунктів України та ЄС та Великобританії як у спільному онлайн просторі, так і у фізичному публічному просторі Маріуполя, а також акцентувати вищезазначені проблеми.

Фемхаус тиждень: Жінки \ Міста \ Мистецтва. Розклад (за Київським часом):

📆 8 березня, 11-00: Спільна акція-прогулянка
в міському просторі з Алісою Олєвою, Лондон. Відбувається онлайн у всіх містах й селах України та усієї Європи.

📆 8 березня 16-00:
Лекція Ольги Полякової (Бійся як дівчина, Дніпро), 17:00: Фемінізм та 8 березня (Арт-кластер Ось, Маріуполь \ онлайн трансляція в Facebook)

📆 9 березня: кінопоказ вдома

📆 10 березня 15-00: Онлайн-воркшоп з виготовлення крафтових феміністичних стікерів з Машою Проніною, модераторка Валерія Зубатенко (Арт-кластер Ось \ трансляція на YouTube Платформи ТЮ \ Zoom)

📆 11 берзеня: selfcare day \ день самотурботи

📆12 березня 15-00: Воркшоп зі ресайклінгу – створення прикрас з іграшок з Апсайклінг Фрікс, Київ (Арт-кластер Ось \ онлайн стрім на YouTube сторінці Арт-кластеру Ось)

📆 13 березня 15-00: Кураторська екскурсія виставкою Мереживо (Woven Network): кураторство без кураторок з командою проєкту, мисткинями та запрошеними експертками (Зустріч у Zoom \ трансляція на YouTube Платформи ТЮ)

📆 14 березня 18-00: Відкриття виставки Валерії Зубатенко “СМРТ: 9 днів смерті патріархату” Платформа Тю, Маріуполь \ трансляція у Facebook)Приєднуйтеся до фемхаусу з будь-яких куточків України та світу.
Програма проходить у Платформи Тю (Маріуполь) та арт-кластері Ось за підтримки програм ЄС House of Europe й Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Адреса
Вул. Митрополитська, 19
Додати в календар

Маєш круту ідею?

    Повідомлення отримали
    Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)