Про нас

about-image

Платформа «ТЮ» – це Маріупольський арт-простір, що існував з 2016-го по 2022-й рік. Створений людьми, яких об’єднала війна і які почали боротися з нею через культурні ініціативи.

Наше гасло – це цитата з листування між Фрейдом та Ейнштейном:

Все, що працює на культуру – працює проти війни

Історія

Все почалося в уже далекому 2015-му році, в індустріальному Маріуполі. Хтось вважає це місто далеким Сходом, де закінчується країна, але для нас саме з Маріуполя починається не тільки Україна, а й уся Європа.  

Коли розпочалося військове вторгнення в Україну та були захоплені Донецьк, Луганськ та Крим, деяких членів й членкинь нашої майбутньої команди через їх проукраїнську позицію почав переслідувати окупаційний уряд Донецьку. Залишивши свій дім, вони багато поїздили Україною, намагаючись знайти своє місце. Врешті решт, переїхали до Маріуполя – центру важкої промисловості на Азовському морі, що був розташований за 15 км від лінії фронту з окупованою територією. 

Діана Берг та Костянтин Батозський об’єдналися з місцевими однодумцями та відкрили ГО “Розвиток Приазов’я”, щоб в консервативному та патерналістському місті розвивати сучасну культуру. Згодом, у 2016-му, народився наш надзвичайний простір, наш милий дім – Платформа «ТЮ!», який став ключовим місцем свободи та мистецтва на Сході культурної мапи України та проіснував неймовірно чарівні 6-ть років.

У лютому 2022-го року, наш простір припинив своє існування через повномасштабне вторгнення російських загарбників, проте наша команда вціліла та продовжує працювати на перемогу по всій Україні та за її межами.

Перші заходи у 2016: Іван Семесюк та Артем Полежака

Місія і цінності

Ми, як платформа, стали єдиним незалежним художнім простором на Сході України, де андеграунд-культура, новаторські ідеї та права і свободи людини були нашими головними цінностями.

Наша команда й сам проєкт Платформа «ТЮ!» постійно розвивається й трансформується, збираючи досвід, рефлексуючи світ. Але наша місія залишається незмінною: ми просуваємо права людини й свободи через культуру та сучасне мистецтво, розвиваючи критичне мислення в українському суспільстві, на культуру – проти війни.

За роки існування Платформа «ТЮ!» стала простором експериментів, свободи від стереотипів й упереджень. Ми зібрали навколо себе людей, готових подивитися на реальність інакше, поставити для себе важливі питання.

Вистава “Альберт, або найвища форма страти” з Юрієм Андруховичем

Команда

Діана Берг

Діана Берг

Засновниця, ідейна натхненниця та дизайнерка масових заворушень, акціоністк та активістка широкого профілю.

Діана спрямовує розвиток платформи, втілює проєкти, підтримує ТЮ-spirit та не дає місту й команді сумувати.

Олександр Сосновський

Олександр Сосновський

Екс-полійцейський, екс-уповноважений з прав людини. Змінив теплий кабінет на постійні пригоди, мистецтво та проєктну діяльність. Знає все про наші можливості й потреби. Завжди знайде вихід з проблеми.

Костянтин Батозський

Костянтин Батозський

Голова організації “Розвиток Приазов’я”, головний політичний експерт нашої команди, відомий політолог та стратег, наша гордість.

Ірина Березнєва

Ірина Березнєва

Проєктна менеджерка та головна по цифрах. Колись залишила стабільну роботу на заводі й приєдналася до команди ТЮ, щоб втілювати свої ідеї та розвивати місто.

Віра Процких

Віра Процких

Очільниця піар-цеху, несе на собі онлайн тягар соціальних мереж і постійного контент-мейкерства. Якщо ви хочете створити матеріал про платформу «ТЮ» або один з наших проєктів, то пишіть одразу їй.

kin

kin

Діджитал-менеджер, робить усе, чому ніхто з команди не хоче вчитися. Живе у дзеркалах, тінях та куточках очей.

Юта Коргун

Юта Коргун

“Поціновувачка гедонізму, яка помазана на пригоди.”

Анастасія Гречкіна

Анастасія Гречкіна

“Проєктна менеджерка та фанатка гугл-табличок. Впорядковую хаос та мрію про толерантніший та інклюзивніший світ для наступних поколінь.”

Наша діяльність

Нас знають, як людей, які люблять проводити креативні акції, виставки, дискусії та фестивалі, які торкаються гострих соціальних тем: від гендерного насильства до дискримінації LGBTQА+ людей, від свободи вираження думки до стигматизації людей з інвалідністю, від екологічної відповідальності до жіночої об’єктивації.

З 2016-го року ми запросили понад 150 митців й мисткинь, музикантів й лідерів думок з артіст-токами, виставками та виступами в Маріуполі. Ми започаткували перші арт-резиденції в місті, які отримали назву “Z.mist” та щорічний проєкт “Деком”, де учасники й учасниці мали змогу відрефлексувати й осмислити українське радянське минуле.

Виставка “Де.Ком: Пропаганда”, 2019р., Маріупольський краєзнавчий музей

З 2019-го року ми почали проводити воркшопи під назвою «Без меж, без страху, без грошей» – він навчає людей, як креативно проводити акції на теми, що їх хвилюють. Вперше він був представлений на фестивалі «Plan B» в Харкові, після чого і став натхненням й основою для нашого проєкту – “Активація: культура мирних зібрань”.

Акція до 8 березня “Похорон патріархату”, 2019 р.

Ми встигли взяти участь у таких міжнародних проєктах як Next Sound festival, мультидисциплінарній українсько-польскій колаборації Granica, у німецько – українському літературному фестивалі Paper Bridge , міжнародному фестивалі кіно та урбанізму “86” у Славутичі, в данському дослідницькому проєкті Direct Approach, і міжнародному мистецькому проєкті Memory of water, фестивалі Gogolfest, фестивалі Documenta fifteen та ін.

Останніми проєктами, що ми встигли втілити в Маріуполі, стали молодіжний Арт-кластер “ОСЬ” та серія резиденцій “STEREOLOGIA”, де було завершено два епізоди із запланованних 5-ти.

Концерт Жадана і собак, 2017 р.

2022-

Оговтавшись від подій початку року та зібравши команду разом, ми продовжуємо працювати на культуру та проти війни, хоча тепер вже більш буквально.

Наша місія та сфери діяльності поширилися на евакуацію людей та тварин з місць бойових дій, збір коштів та фінансову підтримку маріупольців (і не тільки), яким вдалося виїхати з окупованих територій, освідомлення усього світу про звірства, які наразі відбуваються на территорії України, та бережливе документування культурних ініціатив, які було знищено у Маріуполі.

Ми живі, ми боремося, і ми пишаємося собою та своїм народом.

Слава Україні!

Партнери

Ми можемо із гордістю сказати, що в нас дуже багато партнерських організацій не тільки в Україні, а й по всьому світу. Ми намагаємося об’єднуватися з усіма, у кого схожі з нами погляди, бо чудові люди мають триматися разом, задля майбутнього. Серед наших партнерів:

Якщо ви відчуваєте, що у нас є багато спільного, то пишіть нам з ідеями проєктів!

Контакти

 • Адреса м. Маріуполь, вул. Митрополитська, 19
 • Email tu.mariupol@gmail.com

Напишіть нам

  Повідомлення отримали
  Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)

  Маєш круту ідею?

   Повідомлення отримали
   Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)