Діана Берг
Діана Берг

Засновниця, ідейна натхненниця та дизайнерка масових заворушень, акціоністк та активістка широкого профілю.
Діана спрямовує розвиток платформи, втілює проєкти, підтримує ТЮ-spirit та не дає місту й команді сумувати.
Платформа «ТЮ» – це простір в Маріуполі, створений людьми, яких об’єднала війна і які почали боротися з нею через культурні ініціативи. Наше гасло – це цитата з листування між Фрейдом та Ейнштейном:
Все, що працює на культуру – працює проти війни
Все почалось в далекому вже 2015 році, в індустріальному Маріуполі, в самому східному місті України. Хтось вважає це місто далеким Сходом, де закінчується країна, а для нас саме з Маріуполя починається не тільки Україна, а й вся Європа.
Тож коли почалося військове вторгнення в Україну та були захоплені Донецьк, Луганськ та Крим, деяких членів й членкинь нашої майбутньої команди почали переслідувати через їх проукраїнську позицію окупаційним урядом в Донецьку. Залишивши свій дім, вони багато поїздили Україною, намагаючись знайти своє місце. Врешті решт, переїхали до Маріуполя – центру важкої промисловості на Азовському морі, який розташований за 15 км від лінії фронту з окупованою територією.
Все почалося з того, що Діана Берг та Костянтин Батозський об’єдналися з місцевими однодумцями та відкрили ГО “Розвиток Приазов’я”, щоб в консервативному та патерналістському місті розвивати сучасну культуру. Згодом, у 2016, народився наш надзвичайний простір, наш чарівний дім – Платформа «ТЮ!», який став ключовим місцем свободи, квіру й мистецтва на Сході культурній мапі України.
Ми, як платформа, стали єдиним незалежним художнім простором в Східній Україні, де андеграундна культура, новаторські ідеї, права людини й свободи, є нашими головними цінностями.
Наша команда й сам проєкт Платформа «ТЮ!» постійно розвивається й трансформується, збираючи досвід, рефлексуючи світ. Але наша місія залишається незмінною: ми просуваємо права людини й свободи через культуру та сучасне мистецтво, розвиваючи критичне мислення в українському суспільстві.
За роки існування Платформа «ТЮ!» стало простором експериментів, свободи від стереотипів й упереджень. Ми збираємо навколо себе готових подивитися на реальність інакше, поставити для себе важливі питання.
Засновниця, ідейна натхненниця та дизайнерка масових заворушень, акціоністк та активістка широкого профілю.
Діана спрямовує розвиток платформи, втілює проєкти, підтримує ТЮ-spirit та не дає місту й команді сумувати.
Екс-полійцейський, екс-уповноважений з прав людини. Змінив теплий кабінет на постійні пригоди, мистецтво та проєктну діяльність. Знає все про наші можливості й потреби. Завжди знайде вихід з проблеми.
Голова організації “Розвиток Приазов’я”, головний політичний експерт нашої команди, відомий політолог та стратег, наша гордість.
Проєктна менеджерка та головна по цифрах. Колись залишила стабільну роботу на заводі й приєдналася до команди ТЮ, щоб втілювати свої ідеї та розвивати місто.
Менеджерка та керуюча простором. Без неї в ТЮ ніколи нічого не відбувається. Вона перша, хто прочитає ваш лист на нашій пошті, тож краще бути привітними. У вільний час подорожує та рятує кошенят.
Очільниця піар-цеху, несе на собі онлайн тягар соціальних мереж і постійного контент-мейкерства. Якщо ви хочете створити матеріал про платформу «ТЮ» або один з наших проєктів, то пишіть одразу їй.
Адміністратор усього, що можна адмініструвати. Має невиявлену кількість прихованих талантів, здається, може все (коли хоче). Найсаркастичніший та найгарніший учасник команди.
Вже декілька років поспіль фотографує події в нашій платформі у вільний час від роботи на заводі та ведення власного бізнесу – аквастудії “Банка”.
Нас знають, як людей, які люблять проводити креативні акції, виставки, дискусії, фестивалі які торкаються гострих соціальних тем: від гендерного насильства до дискримінації LGBTIQ + людей, від свободи вираження думки до стигматизації людей з інвалідністю, від екологічної відповідальності до жіночої об’єктивації.
З 2016 року ми запросили понад 100 митців й мисткинь, музикантів й лідерів думок з артісттоками, виставками та виступами в Маріуполі. Ми започаткували перші артрезиденції в місті, які отримали назву “Zmist” та щорічний проєкт “Деком”, де учасники й учасниці мають змогу відрефлексувати й осмислити українське радянське минуле.
З 2019 року ми почали проводити воркшопи під назвою «Без меж, без страху, без грошей» – він навчає людей, як креативно проводити акції на теми, що їх хвилюють Вперше був представлений на фестивалі «Plan B» в Харкові. І став натхненням й основою для проєкту, над яким ми працюємо зараз – “Активація: культура мирних зібрань”.
Потрохи ми виходимо на світову сцену культурного менеджменту. Вже встигли взяти участь у таких міжнародних проєктах як Next Sound festival, мультидисциплінарній українсько-польскій колаборації Granica, у німецько – українському літературному фестивалі Paper Bridge , міжнародному фестивалі кіно та урбанізму “86” у Славутичі, в данському дослідницькому проєкті Direct Approach, і міжнародному мистецькому проєкті Memory of water, фестивалі Gogolfest та інші.
Ми можемо із гордістю сказати, що в нас дуже багато партнерських організацій не тільки в Україні, а й по всьому світу. Ми намагаємося об’єднуватися з усіма, у кого схожі з нами погляди, бо чудові люди мають триматися разом, задля майбутнього. Серед наших партнерів:
Якщо ви відчуваєте, що у нас є багато спільного, то пишіть нам з ідеями проєктів!