Стрічка

Презентація проєкту “Активація: Культура мирних зібрань”

post-image

Презентація проєкту “Активація: Культура мирних протестів” відбудеться 21 травня о 16:00 онлайн. Про що цей проєкт та навіщо ми його робили?

Реєстрація на подію

Україна наразі проходить через значні зміни на всіх рівнвях, від економічних та політичних до соціальних та культурних. Тривалий військовий конфлікт, політична криза, та пандемія в Україні вплинули на на наше супсільство, і в країні наразі доволі низький рівень знання про свободи та права людини, закони, та мирні практики привернення уваги до проблеми. Відсутність довіри між місцевою владою та активістами, підвищена ксенофобія та нетерпимість, та політичний тиск і невпевненість роблять процес переходу до демократії більш складним, особливо на сході України.

До того ж, патерналізм та пасивність, що домінували у східних індустріальних регіонах, значно уповільнішають цей перехід: реактивність перемагає проактивність. Дуже важливо активувати спільноти до мирних змін, інакше рівень агресії та насильства буде зростати. Нажаль, знання про ефективні мирні практики та довіра між активістами та владою залишається на доволі низькому рівні.

В Україні вуличний активізм є доволі розповсюдженим інструментом вирішення проблем, проте все частіше публічні зібрання не носять мирний характер та закінчуються агресією, як між активістами-опонентами, так і між активістами та державою. Низький рівень обізнаності щодо культури протесту все частіше призводить до насильства. Змінити агресію та недовіру можливо лише розвитком культури протесту та просвітою щодо свободи мирних зібрань.

Активація: культура мирних зібрань – це проєкт, покликаний підвищити обізнаність різних громад та груп щодо громадянських прав та свобод, креативного чейнджмейкінгу та мирного вирішення конфліктів. Разом з кращими експертами з гейміфікації та свободи мирних зібрань, разом з протестним художником Іваном Семесюком ми розробили навчальну гру та посібник про культуру мирних зібрань.

Маєш круту ідею?

    Повідомлення отримали
    Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)