Стрічка

Опен-колл набору матеріалів для зіна «де? естетика? комунізація?» в рамках проекту «Деком»

post-image

Ось уже 5 років поспіль 4 роки поспіль в Маріуполі ми реалізуємо в різних форматах проект «Деком». Арт-проєкт, який з 2016 року щорічно відбувається в Маріуполі наприкінці квітня. Мета проєкту  —  привернути увагу до необхідності критичного осмислення наслідків Радянського Союзу та його місця в історії України, до важливості дослідження радянського періоду задля запуску реальних декомунізаційних процесів. Ми вважаємо, що декомунізація має починатися з рефлексії та пам’яті, а не з забуття та заборон. 

Проєкт «Деком»  —  це наше нагадування передусім для самих себе про те, що навіть найгіршу історію треба пам’ятати, щоб запобігти її повторення. Це критика декомунізації у її теперішньому форматі й пошук кращих шляхів роботи з пам’яттю.

Пандемія, крім того, що актуалізувала цілий ряд гостро соціальних питань, ще й пристосувала роботу культурних проектів до онлайнових форм, тим самим роблячи мистецтво доступнішим, незалежно від географії.

Саме тому в 2021 році «Деком»  стає відкритим не тільки для мешканок і жителів Маріуполя, а й для всіх охочих рефлексувати на тему пострадянського. В цьому році нами був обраний формат зіна, тема якого – атавізми радянської естетики.

Ми пропонуємо дослідити феномен того, як умовно «радянське»  продовжує жити на рівні естетики після процесів офіційної декомунізації. Допустимий формат робіт: фото, малюнки, колажі, тексти художні й наукові, поезія. 

Для того, щоб подати свій матеріал до зіну, заповніть цю коротку анкету: https://forms.gle/UTEw4D5aLKYi9q1MA

Дедлайн – 20 квітня

Випуск зіна «де? естетика? комунiзацiя?» запланований на травень 2021 року в онлайн-форматі разом з офлайн-презентацією на базі платформи “Тю”.

Маєш круту ідею?

    Повідомлення отримали
    Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)