Проекти

Активація!

post-image

З самого початку існування Платформи “ТЮ!” і спільної діяльності нашої команди, ми виходили на акції на вулиці Маріуполя. Наші акції завжди більше схожі на креативні перформанси, ніж на звичайні мітинги з плакатами й гаслами.

З нашими акціями ми потрапили на шпальти українських видань, та навіть The Guardian та New York Times. А 2019-го року ми вирішили, що прийшов час ділитися досвідом!

Так ми почали проводити воркшоп під назвою «Без меж, без страху, без грошей», який навчає людей креативно проводити акції на теми, що їх хвилюють Саме він став натхненням й основою для проєкту «Активація: культура мирних зібрань».

Ціль проєкту — навчити громадян України користуватися своїм правом на протест креативно й мирно, так, щоб їх почули ті. Навчити не боятися вередливих чиновників й поліцію, а вміти з ними домовлятися й захищати себе.

Як ми це робили?

По-перше, ми почали проводити зустрічі з активістами й політичними експертами, де говорили про акції й протести, їх проведення та ситуацію в країні.

Так ми встигли поговорити з Олексієм Ковжуном, Костянтином Батозським й Мариною Хромих на прикладі найгучнішої громадської ініціативи Хто замовив Катю Гандзюк? про те, навіщо протестувати, як почати, та чого можна досягти громадськими ініціативами (Подивитися запис дискусії можна на нашому YouTube каналі).

А з Оленою Шевченко й Таїсією Герасимовою, членкинями ГО «Інсайт» ми розмовляли про те, як виступати за непопулярні питання, коли більшості байдуже або вона налаштована агресивно, як потрапити в медіа та як на прикладі Жіночого маршу можна об’єднати багатьох різних людей під спільною ціллю.

Також ми зорганізували воркшоп з креативного активізму разом з експертами з ГО «Демсокира» Віктором Трегубовим та Ярославом Матюшиним, коли на цікавій теоретичнії частині ми розібрали найвлучніші протести в Україні-2020, а на практичній  — разом провели вуличну акцію підтримки народу Білорусі.

По-друге, разом з медіапартнерами проєкту – онлайн-журналом Свої та редакціями зі Сходу, ми розповідали мешканцям тонкощі проведення акцій в Україні та на Донбасі, та ділилися корисною інформацією про захист власних прав.

Але основним нашим інструментом стала просвітницька настільна гра, яку ми розробили разом із Stabilization Support Services.

Дизайн одного з персонажів. Автор ілюстрації – Іван Семесюк

Ми працювали над цим проєктом більше року, залучили кращих експертів, досвідчених активістів та зібрали найцікавіші кейси та практики. Ілюстратором проєкту став протестний художник Іван Семесюк, а автором посібника – експерт зі свободи мирних зібрань Михайло Лебедь. Ми дуже вдячні всім, хто допомагали та підтримували нас на всіх етапах проєкту, особливо USAID (Демократичне врядування в східній Україні)

Партнери проекту

Проєкт «Активація: Культура мирних зібрань» реалізується  Платформою “ТЮ” та  став можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Маєш круту ідею?

    Повідомлення отримали
    Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)