Проекти

Арт-кластер ОСЬ

post-image

Арт-кластер  «Ось» — це проєкт для підлітків та молоді Маріуполя, що мав на меті підвищення обізнаність та досвід в культурних та креативних індустріях. Мета проєкту — підвищення включення молоді в культурне життя, їхній доступ до навчання в креативних галузях, та спроможності в креативній економіці. 

Кластер відкрився у січні 2021-го на базі платформи «ТЮ» та функціонував з понеділка по п’ятницю впродовж року. ОСЬ стала клубом культурного розвитку, неформальною школою мистецтв та культурного менеджменту, а також безпечним місцем для вільного дозвілля.

Школа культурного менеджменту для молоді “Тиждень тревел”

Цікава програма, досвічені ментори, вільний доступ та щотижневі семінари від запрошених зірок чекали на відвідувачів протягом всього року.

Цільова аудиторія проєкту — підлітки 15-20 років. Наша ціль полягала у залученні молоді, яка зазвичай залишається невключеною в культурні процеси, переважно школяри та студенти закладів середньої освіти, як училища та ліцеї.

Ми хотіли дати можливість тим, хто не тільки не був включений у соціальні процеси, а й не мали змоги розвивати свої здібності в культурних індустріях. Нашою метою було дати можливості та підвищити впевненість та спроможність маріупольської молоді.

Воркшоп з креативного протесту для підліків Трьохізбенської школи

За рік діяльності проєкту, ОСЬ зібрала коло молодих талановитих підлітків, які отримали досвід, знання та навички в різних галузях мистецтва: крафтивізм, колажування, ілюстрація, медіа-арт, віджеїнг, сучасна музика, діджеїнг, фільммейкінг, монтаж, та іншіх.

До того ж відвідувачі отримали знання у таких важливих темах, як культурний менеджмент, піар та просування, права та свободи людини, написання заявок та фандрайзінг. 

Запрошені професіонали з культурної сфери, як місцеві, так і з інших міст України, щотижня ділилися власним досвідом та проводили воркшопи та лекції.

Окрім загальних навичок, з літа 2021-го відвідувачі також мали змогу пройти поглиблені курси з відео-арту та прогресивної музики від партнерських інституцій.

Найталановитіші учасники проєкту поїхали у стаді-тур до Києва та пройшли стажування та волонтерство в партнерських інституціях. Найцікавіші доробки, створені під час проєкту, були представлені на спільній публічній виставці.

Воркшоп з колажу Марії Проніної

На сьогодні творчі індустрії в Україні можна знайти лише у великих містах. Між промисловими регіональними районами та малими містами існує величезний розрив у знаннях мистецтва та вакуум. У цих промислових регіонах спостерігається високий рівень консерватизму, а ворожість все ще визначає реакцію на творче, мистецьке та маргіналізоване населення.

Ця роздвоєність спричиняє не лише соціальну турбулентність, але й економічні втрати для місцевих громад з багатьох причин. Жителі Донецької області, переважно зростаюче молодіжне населення, яке не бачить майбутнього на металургійних комбінатах, не може реалізувати свої творчі та підприємницькі бізнес-ідеї, а отже, не може повноцінно зайнятися економікою регіону.

Багато з них не шукають вищої освіти і змушені отримувати низькооплачувану роботу лише для того, щоб мати можливість прогодуватися. Для тих жителів, які не відмовляються від своїх креативних бізнес-ідей, вони зазвичай мігрують у великі міста або в іншу країну, де можуть знайти інвесторів, культурні центри, роботу в галузі мистецтва або державну підтримку мистецтв, що дозволяє цьому засланому населенню знайти креативний та прибутковий вихід для своїх амбіцій.

Молоде покоління відчуває себе позбавленим, пригніченим та маргіналізованим відношенням громадськості та відсутністю перспектив у майбутньому в галузях, що вмирають. Тому їм потрібне місце, щоб творити, навчитися та відчути позитивне середовище, яке сприяло б художній підприємницькій діяльності.

Проєкт «Арт-кластер «Ось» покликаний розв’язувати цю проблему та надати маріупольській молоді доступ до розвитку в культурних та креативних індустріях.

Діяльність проєкту «Арт-кластер «Ось» стала можливою завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту,
наданого ГО «Розвиток Приазов’я» в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Зміст публікацій на цьому сайті є відповідальністю ГО «Розвиток Приазов’я» та необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Партнери проекту

Маєш круту ідею?

    Повідомлення отримали
    Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)