Проекти

Арт-кластер ОСЬ

post-image

Арт-кластер  «Ось» — це проєкт для підлітків та молоді Маріуполя, що підвищує обізнаність та досвід в культурних та креативних індустріях. Мета проєкту — підвищення включення молоді в культурне життя, їхній доступ до навчання в креативних галузях, та спроможності в креативній економіці. 

 «Ось» відкривається в січні 2021 на базі платформи «ТЮ» та функціонуватиме з понеділка по п’ятницю. Арт-кластер має стати клубом культурного розвитку, неформальною школою мистецтв та культурного менеджменту, а також безпечним місцем для вільного дозвілля.

Школа культурного менеджменту для молоді “Тиждень тревел”

Цікава програма, досвічені ментори, вільний доступ та щотижневі семінари від запрошених зірок чекатимуть відвідувачів протягом всього року.

Цільова аудиторія проєкту — підлітки 15-20 років. Наша ціль —залучити молодь, яка зазвичай залишається невключеною в культурні процеси, переважно школяри та студенти закладів середньої освіти, як училища та ліцеї.

Ми хочемо дати можливість тим, хто не тільки не включені в соціальні процеси, а й не мають змоги розвивати свої здібності в культурних індустріях. Наша мета — дати можливості та підвищити впевненість та спроможність маріупольської молоді.

Воркшоп з креативного протесту для підліків Трьохізбенської школи

За рік проєкту Ось збере коло молодих талановитих підлітків, які отримають досвід, знання та навички в різних галузях мистецтва: крафтівізм, колажування, ілюстрація, медіа-арт, віджеїнг, сучасна музика, діджеїнг, фільммейкінг, монтаж, та іншіх.

До того ж відвідувачі отримають знання в важливих темах, як культурний менеджмент, піар та просування, права та свободи людини, написання заявок, фандрайзінг. 

Запрошені професіонали з культурної сфери, як місцеві, так і з інших міст України, щотижня ділитимуться власним досвідом та проводитимуть воркшопи та лекції.

Окрім загальних навичок, з літа 2021 відвідувачі також матимуть змогу пройти поглиблені курси з відео-арту та прогресивної музики від партнерських інституцій.

Найталановитіші учасники проєкту поїдуть в стаді-тур в Київ та зможуть пройти стажування та волонтерство в партнерських інституціях. Найцікавіші доробки, створені під час проєкту, будуть представлені на спільній виставці, яка публічно буде представлена для міста.

Воркшоп з колажу Марії Проніної

На сьогодні творчі індустрії в Україні можна знайти лише у великих містах. Між промисловими регіональними районами та малими містами існує величезний розрив у знаннях мистецтва та вакуум. У цих промислових регіонах спостерігається високий рівень консерватизму, а ворожість все ще визначає реакцію на творче, мистецьке та маргіналізоване населення.

Ця роздвоєність спричиняє не лише соціальну турбулентність, але й економічні втрати для місцевих громад з багатьох причин. Жителі Донецької області, переважно зростаюче молодіжне населення, яке не бачить майбутнього на металургійних комбінатах, не може реалізувати свої творчі та підприємницькі бізнес-ідеї, а отже, не може повноцінно зайнятися економікою регіону.

Багато з них не шукають вищої освіти і змушені отримувати низькооплачувану роботу лише для того, щоб мати можливість прогодуватися. Для тих жителів, які не відмовляються від своїх креативних бізнес-ідей, вони зазвичай мігрують у великі міста або в іншу країну, де можуть знайти інвесторів, культурні центри, роботу в галузі мистецтва або державну підтримку мистецтв, що дозволяє цьому засланому населенню знайти креативний та прибутковий вихід для своїх амбіцій.

Молоде покоління відчуває себе позбавленим, пригніченим та маргіналізованим відношенням громадськості та відсутністю перспектив у майбутньому в галузях, що вмирають. Тому їм потрібне місце, щоб творити, навчитися та відчути позитивне середовище, яке сприяло б художній підприємницькій діяльності.

Проєкт «Арт-кластер «Ось» покликаний розв’язувати цю проблему та надати маріупольській молоді доступ до розвитку в культурних та креативних індустріях.

Діяльність проєкту «Арт-кластер «Ось» стала можливою завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту,
наданого ГО «Розвиток Приазов’я» в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Зміст публікацій на цьому сайті є відповідальністю ГО «Розвиток Приазов’я» та необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Партнери проекту

Маєш круту ідею?

    Повідомлення отримали
    Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)