Проекти
post-image

З самого початку існування Платформи “ТЮ!” і спільній діяльності нашої команди, ми виходили на акції на вулиці Маріуполя. Наші акції завжди більше схожі на креативні перформанси, ніж на звичайні мітинги з плакатами й гаслами.

З нашими акціями ми потрапили на шпальти українських видань, та навіть The Guardian та New Your Times. А з зими 2019 року ми вирішили, що прийшов час ділитися досвідом!

Так ми почали проводити воркшоп під назвою «Без меж, без страху, без грошей», який навчає людей креативно проводити акції на теми, що їх хвилюють Саме він став натхненням й основою для проєкту «Активація: культура мирних зібрань».

Ціль проєкту — навчити громадян України користуватися своїм правом на протест креативно й мирно, так, щоб їх почули ті. Навчити не боятися вередливих чиновників й поліцію, а вміти з ними домовлятися й захищати себе.

Як ми це будемо робити?

По-перше, ми вже почали проводити зустрічі з активістами й політичними експертами, де говоримо про акції й протести, їх проведення та ситуацію в країні.

Так ми вже встигли поговорити з Олексієм Ковжуном, Костянтином Батозським й Мариною Хромих на прикладі найгучнішої громадської ініціативи Хто замовив Катю Гандзюк? про те, навіщо протестувати, як почати, та чого можна досягти громадськими ініціативами (Подивитися запис дискусії можна на нашому YouTube каналі).

А з Оленою Шевченко й Таїсією Герасимовою, членкинями ГО «Інсайт» ми розмовляли про те, як виступати за непопулярні питання, коли більшості байдуже або вона налаштована агресивно, як потрапити в медіа та як на прикладі Жіночого маршу можна об’єднати багатьох різних людей під спільною ціллю.

Також ми зорганізували воркшоп з креативного активізму разом з експертами з ГО «Демсокира» Віктором Трегубовим та Ярославом Матюшиним, коли на цікавій теоретичнії частині ми розібрали найвлучніші протести в Україні-2020, а на практичній  — разом провели вуличну акцію підтримки народу Білорусі.

По-друге, разом з медіапартнерами проєкту онлайн журналом Свої та редакціями зі Сходу ми розповідаємо мешканцям тонкощі проведення акцій в Україні та на Донбасі, ділимось корисною інформацією про захист власних прав.

Але основним нашим інструментом буде просвітницька настільна гра, яку ми розробляємо разом з Stabilization Support Services. Так-так, настільна гра, ви все правильно прочитали. Але запевняємо, що вона не буде нудною. Ми вже над цим працюємо!

А для тих, хто не любить гратися, ми випустимо посібник, який розробляє запрошений експерт з мирних зібрань Михайло Лебідь, член правління ГО «Правозахисна ініціатива» й людина, яка захищає право на протест понад десять років.

Перший приклад, як будуть виглядати герої гри. Автор ілюстрації – Іван Семесюк

Вже 21 травня відбудеться урочиста презентація результатів. Платформа Тю спільно з фондом Stabilization Support Services розробили навчальну гру про культуру протестів та посібник зі свободи мирних зібрань.

Ми працювали над цим проєктом більше року, залучили кращих експертів, досвідчених активістів та зібрали найцікавіші кейси та практики. Ілюстратором проєкту став протестний художник Іван Семесюк, а автором посібника – експерт зі свободи мирних зібрань Михайло Лебедь. Ми дуже вдячні всім, хто допомагали та підтримували нас на всіх етапах проєкту, особливо USAID (Демократичне врядування в східній Україні)

На онлайн-презентації проєкту ми розповімо про всесвіт гри, познайомимо з героями та ігровим процесом, покажемо трейлер фільму та розповімо про виклики, з якими ми стикнулися. Ми запрошуємо вас долучитися до онлайн-івенту та дізнатися, хто така транс-коза Анжела, кому треба повідомляти про протест, та як зробити вашу акцію помітною.

Реєструйтеся на подію та отримуй подарунки за лінком

Партнери проекту

Проєкт «Активація: Культура мирних зібрань» реалізується  Платформою “ТЮ” та  став можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Маєш круту ідею?

    Повідомлення отримали
    Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)