Стрічка

Тін Спіріт. Фільми та воркшопи про дорослішання

post-image

17-му Мандрівному міжнародному фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Маріуполю в цьому році бути. Вперше за свою історію фестиваль відбудеться у гібридному форматі: деякі заходи будуть проведені онлайн.

Але ми обов’язково побачимось на показах документального кіно, дискусіях та освітніх заходах з огляду на карантинні обмеження та епідемічну ситуацію в області.

Цілий тиждень з 30 листопада по 5 грудня на нашій платформі будуть покази фільмів, воркшопи, дискусії за участю режисерів, запрошених експертів та експерток.

War Note реж. Роман Любий
Показ: 30 листопада о 18:00

Особисті відеозаписи з телефонів, камкодерів, фотоаппаратів та гоупро українських солдатів сплітаються в сюрреалістичну подорож на фронт війни з РФ.

Химерне потойбіччя у якому панують закони відмінні від звичайного світу.

Інша поведінка, інші стосунки, інший гумор.

Герої прокидаються та засинають, радіють та плачуть завжди відчуваючи, що запис може закінчитись у будь-яку мить.

Причина реж. Андрес Фіґередо
Показ: 2 грудня о 18:00

Повсякденним життям у переповненій Генеральній в’язниці Венесуели керують самі ув’язнені. Фільм «Причина» показує зсередини цей небезпечний заклад і корумповану пенітенціарну систему довкола нього. Нинішні і колишні в’язні приголомшують історіями про життя у цьому паралельному суспільстві та пошук звільнення від нього.

Панки реж. Масья Омс
Показ: 4 грудня о 18:00

Їхнім батькам уривається терпець, тому вся надія – на тимчасових опікунів. На віддаленій фермі у Франції група підлітків впорядковує своє життя за допомогою психолога. Вони намагаються приборкати своїх демонів музикою і терапією. Однак проблеми з минулого не відступають. У цьому особистому і щирому кінопортреті проблемні діти, зняті зблизька, виявляють свої найвразливіші сторони.

Закордоном реж. Сон-А Юн
Показ: 5 грудня о 15:00
Реєстрація

На Філіппінах жінок відряджають за кордон працювати домашніми робітницями та няньками. Їдучи бозна-куди, вони часто залишають удома власних дітей. В одному з численних філіппінських навчальних центрів для хатнього персоналу група учениць готується стикнутися з тугою за домом та ймовірними знущаннями, що чекають попереду. Під час вправ із рольовими іграми вони по черзі грають то працівниць, то роботодавців. Фільм «За кордоном» висвітлює питання сучасного рабства в нашому глобалізованому світі, вдаючись до прийомів ігрового кіно. Водночас на перший план виходять рішучість героїнь стрічки, їхнє сестринство та вміння витримати випробування, що на них чекають.

Воркшопи

Окрім показів цього року ми підготували освітню програму, до якої увійшли два воркшопи. У межах цієї програми фестивалю ми прагнемо надати маріупольській молоді можливість для висловлювання та рефлексії щодо власного досвіду життя в цьому місті.

Воркшоп Зафільмуй свій Teen Spirit
1 грудня о 16:00

Ця творча майстерня покликана стимулювати молодь до публічного висловлювання та створення відрефлексованого контенту, навчити за короткий час генерувати ідеї та працювати в команді. Учасники й учасниці пройдуть декілька етапів підготовки: від вибору теми, генерації ідей до знімання коротких роликів.


Теми роликів будуть обрані зі спектра проблем, що турбують підлітків у Маріуполі. У фокусі навчання опиниться не лише результат, а й безпосередньо процес творчості й висловлювання в екологічно горизонтальному середовищі.

Воркшоп Скотчмакулатура з Машою Проніною
3 грудня о 16:00
Реєстрація

Як дослідити та відрефлексувати власний досвід дорослішання? Яким є цей досвід у підлітків Маріуполя? Авторський воркшоп художниці та арттерапевтки Марії Проніної покликаний стати платформою для осмислення цього процесу через створення колажів.

 
У свої практиці Марія створює антидискримінаційні колажі зі звичайної макулатури: використаного паперу, флаєрів та інших матеріалів, що зазвичай чіпляють увагу людини на хвилину, а далі відправляються на смітник. Символічно непотрібний матеріал стає інструментом для створення висловлювання та рефлексії над індивідуальним досвідом.


Воркшоп покликаний створити комфортний горизонтальний простір, де всі учасники й учасниці зможуть зануритися в дослідження і представити свою роботу. Роботи учасників будуть зібрані у зін, доступний для перегляду на сайті Громадської організації «Розвиток Приазов’я».

Партнери матеріалу

Маєш круту ідею?

    Повідомлення отримали
    Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)