Стрічка

Протестне мистецтво: яскраві акції навколо світу

post-image

Якщо почати шукати креативні протести по всьому світу, то ви точно зануритесь у цю тему не на одну годину (судимо лише по власному досвіду). Ми знайшли для вас декілька, на наш погляд, яскравих акцій з Європи й США для натхнення, навіть, якщо ви не подіяєте погляди деяких активістів. 

1. Кліматичні п’ятниці

Глобальна та швидка зміна клімату, неймовірне у своїх масштабах забруднення середи – проблеми, вирішення яких зараз вимагає тисячі людей, які виходять на екологічні акції. І вони привертають увагу до себе, як можуть.

Студенти в Мілані підпалили величезний глобус, наглядно показавши, що відбувається з нашою планетою, вимагаючи зміну політики країни у бік захисту планети.

2. Повстання за виживання 

Учасники вже міжнародного кліматичного руху Extinction Rebellion  (XR) («Повcтання проти вимирання») постійно влаштовують стайки й перфоманси. Так на акції у Манчестері одягнулися у костюми чумних докторів на акції. 

В Мюнхені активісти влаштували перформанс про загрозу глобального потепління: вони встановили шибеницю, накинули на власні шиї мотузки й встали на великі шматки льоду. 

Можна не погоджуватися з тактиками й усіма поглядами та вимовами XR, але образи вони використовують яскраві. 

2. Червона бригада невидимого цирку

Червона бригада – це не окрема акція, а ініціатива перформативної групи the Invisible Circus ( «Невидимий цирк»), яка з роками теж перетворилась на рух. Їх часто описують як дивних істот з білими обличчями, замотаними у червоне лахміття. Це яскраві й політичні «живі статуї». 

Самі учасники й учасниці кажуть, що червоний колір “символізує спільну кров, яку ми ділимо з усіма видами, яка об’єднує нас і робить єдиними”. Група часто рухається в уповільненому темпі або створює живі інсталяції під час демонстрацій. 

Вперше Червона бригада з’явилася під час протестів проти війни в Іраку в 2001 році, але великого розголосу вони досягли, підтримавши акції XR. Рух розпочався у Великобританії і вже знайшов послідовувачів не тільки в Європі, Австралії, й Близькому Сході, де протестувати набагато небезпечніше. 

3. Вони робили свою домашку по літературі 

Якщо ви хоч раз замислювались над чим, чи варто використовувати знайоми багатьом образи з популярної культури в акціях. Відповідь однозначна: ТАК! Образи служниць з роману та серіалу «Щоденник служниці» використовують не тільки в Україні, але й в США, де у деяких консервативних штатах намагаються ввести заборону на аборти. 

А Техасі активістки вийшли на акцію проти законопроекту, який заборонить досліджувати залишки плода після викидня, мертвонародження або абортів. 

Але не тільки феміністи знаються на літературі. Протестувальники в Портланді, США цитують класику, виступаючи проти перевезення вугля, газу та нафти. 

4. Тихі протести 

НІ, зараз піде мова не про «Тихий пікет» започаткований у Росії Дар’єю Серенко, а про масові акції без людей. Наприклад, у Франції екоактивісти разом з усіма небайдужими виставили тисячі пар взуття на площі Республіки в Парижі, серед яких було й взуття Папи римського Франциска.  

Так активісти відреагували й адаптувалися під заборону масових зібрань внаслідок терактів у місті. На замітку: такі акції підходять й для умов пандемії, коли збиратися великою кількістю людей заборонено й небезпечно. 

Або ось така акція-інсталяція в Берліні, створена художником Нейлом Азеведо в партнерстві з Міжнародним Фондом Дикої природи. На сходах «усадили» тисячу людинок з льоду, які танули ід проміннями сонця.

Маєш круту ідею?

    Повідомлення отримали
    Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)