Стрічка

Працюємо (з) журналістами: як висвітлювати акції

post-image

Акція –це ще й ваша маленька прес-конференція. Але як зробити так, щоб потрапити на перші сторінки сайтів вашого міста або навіть The Guardian? Відповіді на це питання ми шукали у виступі Таї Герасимової, учасниці ГО «Інсайт.

Крок 1

Підготуйтесь до акції, напишіть, чому і за що ви виходите. Завжди краще за, ніж проти. Потрібно грамотно і конкретно розкласти, в чому проблема і чому це важливо. Цю інформацію необхідно позначити в анонсі і пост-релізі для журналістів.

Крок 2 

Створіть пам’ятку про безпеку для учасників й учасниць акції, попередьте про можливість провокацій з боку опонентів і повідомити про проведення заходу поліцію. Тая Герасимова пояснює:

Безумовно, треба зв’язуватися з поліцією. Юристи нашої організації можуть проконсультувати, як спілкуватися з поліцією, як і коли її потрібно повідомити про івент. Можливо, в невеликому місті не варто заздалегідь публікувати анонси.

Також Тая радить, для невеликого міста логічніше говорити навіть не про акцію, а про якийсь флешмоб, щоб люди знали про час і про місце його проведення тільки в своєму закритому співтоваристві. Вийшли на невеликий час, а потім розійшлися, щоб уникнути нападів.

Крок 3 

Кличте журналістів на акцію лише, якщо впевнені в їх професійності й френдлі відношенню до ЛГБТІК+ людей. Майбутнім активістам корисно мати знайомих у медіа, тож не зволікайте та встановлюйте нові контакти.

Крок 4

Якщо журналісти до вас не прийшли, надішліть їм всю інформацію про акцію. Покличте фотографа на івент. Або самостійно зафіксуйте те, що відбувається під час протесту на камеру. Таким чином, можна домогтися публікацій в медіа, навіть якщо журналістів не буде на заході. Після акції фотографії та пост-реліз можна самостійно розіслати в редакції.

Також досвідчені активістки радять підготувати креативні плакати або придумати цікавий сценарій акції. Тоді місцеві видання з більшою готовністю розмістять публікацію про їх проведення.

Маєш круту ідею?

    Повідомлення отримали
    Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)