Стрічка

Як в Україні створюють антидискримінаційні ігри

post-image

Ігри – це тільки про розваги й жарти? Не зовсім. Різні громадські організації вже давно почали використовувати ігри як інструменти пізнання та навчання новому, бо так людина може зануритися у тему.

Так вже декілька років Ольга Іванова разом з Валерією Вершиніною та командою Stabilization Support Survives розробляють рольові настільні ігри, які доступно розвіюють стереотипи, допомагають зрозуміти чужий досвід й отримувати новий.  У нашому матеріалі читайте більше про ігри, які створюють наші партнерки та як вони допомагають змінювати українське суспільство. 

Ігри, які створює фонд, — це рефлексія його учасників й учасниць на дискримінацію, яку вони переживали самі. Так у 2017 з’явилась «Переселенська блуканина», яка покликана скільки показати всі складнощі життя переселенців й переселенок, як викликати у людей емпатію.

Судячи з результатів опитування гравців, мета була досягнута. Так, більше 45% респондентів й респонденток відзначили, що після участі в грі змінили своє ставлення до переселенців в позитивну сторону, а 34% висловили співчуття їх трагедії.

Творці вибрали для гри кілька саркастично форму. Такий підхід викликав багато обурення, мовляв з проблеми зробили жарт й знущаються з переселенців. Але авторки гри пояснюють, що це зробили не для того, щоб посміятися над проблемами людей, а щоб полегшити прийняття важкого досвіду тими, хто його не мав. Зробити його менш травматичним.

Наступна гра, створена Олею та Валерією, — «Бути жінкою» розвіює стереотипи про жінок, привертає увагу до проблеми дискримінації жінок. Ця гра не така травматична й менш саркастична, ніж попередня. 

Кожному учаснику дістається окрема роль — героїня з певними характеристиками і ресурсами. Героїні пересуваються по ігровому полю і намагаються зібрати найбільшу кількість ресурсів, щоб досягти своїх особистих цілей.

Фото зі сторінки гри «Бути жінкою» у Facebook

В процесі вони стикаються з різними життєвими ситуаціями, які можуть як допомогти в досягненні мети, так і перешкодити (стереотипи). Хоча всі персонажі гри вигадані, але сценарій заснований на реальному досвіді жінок в Україні. Протягом ігрової сесії, учасники обговорюють ситуації, з якими стикаються їх героїні, дискутуючи о гендерної нерівності й дискримінації.

Після проведення ігрових сесій по всій Україні 81% учасників й учасниць відзначили, що дізналися більше про проблеми жінок, а 57% зізналися, що позитивно змінили своє ставлення до жіночого активізму.

Разом з Stabilization Support Services ми створюємо гру, яка має на меті допомогти усвідомити потенціал креативних мирних зібрань і навчити їх правильно проводити. Поки гра на стадії розробки. Але вже зараз можемо сказати, що вона поєднає в собі фантастичні елементи разом з реальним досвідом українських активістів й цілком актуальних порад, як провести акцію. 

Матеріал створений на основі інтерв’ю на сайті svoi.city

Партнери матеріалу

Маєш круту ідею?

    Повідомлення отримали
    Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)