Стрічка

5 ресурсів, які допоможуть провести акцію у вашу місті

post-image

В Україні немає спеціального закону про мирні зібрання (мітинги, походи, демонстрації і т.п.), тому немає й узаконеної інструкції для організаторів й учасників таких заходів про те, що вони мають і не мають робити від «а» до «я». В наших умовах це швидше добре, бо в тих пострадянських країнах, де такий закон є, він працює проти протестувальників. Але інструкцій про те, як провести мітинг, в Інтернеті все одно безліч. Причому не всі з них варто читати, бо і досвід в авторів різний, і навіть в різних юристів бува на щось кардинально різний погляд. 

Ми вирішили спростити пошуки усім тим, хто в нашій країні має намір провести мирну вуличну акцію, і зібрали п’ять посилань, які допоможуть до цього добре приготуватись. Ми також надіємося, що сайт ТЮ також скоро можна буде назвати одним з таких ресурсів.

«Як провести мітинг в Україні: FAQ для чайників»

Власне це не сам веб-сайт, а стаття на ресурсі українських анархістів «Нігіліст», яку добре знаходить Google, і звідки запозичує цитати навіть поліція. На «Нігілісті» доволі багато матеріалів присвячено протестам та протестній культурі. Пишуть туди і правозахисники, чому доказ – вищезгадана стаття.

Там в форматі «питання-відповідь» експерту зі свободи мирних зібрань вдалося розповісти найголовніше. «Мінуси» статті – вона 2017 року, тому дещо застаріла. З того часу дещо змінилось законодавство на цю тему (між іншим, на краще). Також в матеріалі немає порад про мітинги під час пандемії COVID-19.

«Right to protest»

Веб-сайт двох українських правозахисних організацій, повністю присвячений мирним зібранням. Лаконічні зрозумілі тези з чудовим візуальним оформленням вам добре запам’ятаються. Важливий бонус – розкрито питання взаємодії протестувальників з поліцією, і що робити в разі затримання її працівниками.

«Мирні зібрання»

Розділ сайту експертної аналітичної української організації, де також можна знайти корисну інформацію. Ресурс розкриває додаткові грані теми мітингів, а також альтернативні точки зору на проблематику їх регулювання.

YouTube-канал української правозахисної організації УМДПЛ з відео-лекціями переважно на тему взаємодії з поліцією. Але є там і чудові матеріали про організацію мітингів.

«Как провести мирный протест во время карантина, чтобы за это не наказали?»

Поки єдина в Україні стаття з онлайн-журналу «Свои.сiтy» з інструкціями про те, як не отримати штраф за порушення правил карантину після мітингу. «Мінус» матеріалу – після його публікації постанова Кабінету Міністрів з цими правилами встигла декілька разів змінитись. Проте після прочитання все одно можна здогадатись що робити.

«Живу на Донбассе, хочу организовать ЛГБТ-движение. Как искать единомышленников и проводить акции?»

Ще один матеріал створений в рамках нашого проєкту, який допоможе розпочати свій рух та провести першу акції. Поради від учасниць ГО «Інсайт» Олени Шевченко та Таї Герасимової, а також приклад низового активізму від DonbassQueer. 

Партнери матеріалу

Маєш круту ідею?

    Повідомлення отримали
    Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)