Стрічка

4. Рольова гра «Поліцейський/ка – активіст/ка»

post-image

Грають двоє. Один гравець – в ролі не найкращого поліцейського. Інший – в ролі організатора мирного зібрання, який раніше інших учасників заходу прийшов на місце проведення своєї акції. Грати ці ролі можна по черзі.

Гравець-«поліцейський» має перед очима цю вебсторінку з варіантами тез, які можуть демотивувати гравця-«активіста» проводити мітинг. Гравець-«активіст» не має перед очима підказок та імпровізує в розмові з гравцем-«поліцейським». Його задача – впевнити гравця-«поліцейського» не заважати проведенню акції.

Гру варто починати гравцю-«поліцейському». Тим, що обирає одну з нижчевикладених ситуацій, яка одразу «стає реальною» для гравця-«активіста». Гра припиняється або коли один з гравців досягне своєї цілі, або коли гравці втомляться грати.

Якщо в грі є модератор (може бути в ролі гравця-«поліцейського»), який володіє відповідними знаннями, то він може зупинити гру і пояснити гравцю-«активісту» його помилки в контексті українського законодавства та реальних життєвих ситуацій.

Для того, щоб увійти в роль і налаштувати на ігрову ситуацію як іншого гравця, так і можливу публіку, гравець-«поліцейський» може прочитати вголос наступний текст:

«Я – карикатурний/на працівник/ця Національної поліції України. Має бути Порядок, а не Хаос! Всі активісти люблять казати про права, але не люблять про обов’язки! Все має бути по закону! Незнання законів не звільняє від відповідальності! Заборонено все, що не дозволено! Заборонено все, про що не написано в законах і інструкціях! Підкорюйся, а потім оскаржуй! Презумпція правоти поліцейського! Головний закон поліцейського – наказ командира! Всі протестувальники – проплачені! Нормальні люди вдома сидять, а не на акції ходять! «Бєркутята» – герої! Во время пути не обращай внимания на пыль, которая падает на твои ботинки! Идя путём, ты всегда будешь иметь возможность замазаться об эту грязь! Стой ровно – и Господь тебе поможет! Ничё се!.. А ПОЛИГРАФ ГОТОВ ПРОЙТИ МЕНЯ?!»

Події в грі за замовчуванням відбуваються в умовах «звичайного» правового режиму, а не в умовах надзвичайного чи воєнного станів.

Якими тезами гравець-«поліцейський» може спробувати налякати гравця-«активіста»:

1) «ДЕ ВАШ ДОЗВІЛ НА АКЦІЮ? БЕЗ ДОЗВОЛУ – НЕ МОЖНА!»

Пояснення: 2.2, 2.3, 3.А і 3.Н книги «Магія вуличного протесту», матеріал про накази з Додатку 2 на сайті Платформи ТЮ.

2) «ЧОМУ НЕМАЄ ПЕЧАТКИ І ВХІДНОГО НОМЕРУ МІСЦЕВОЇ РАДИ НА ВАШІЙ ЗАЯВЦІ? БЕЗ ЦЬОГО – НЕ МОЖНА!»

Пояснення: 2.2, 2.3 і 3.Н книги «Магія вуличного протесту», матеріал про накази з Додатку 2 на сайті Платформи ТЮ.

3) «ЧОМУ ПРО ПРОВЕДЕННЯ АКЦІЇ ПОВІДОМИЛИ ПОЛІЦІЮ, А НЕ МІСЦЕВУ РАДУ? НЕ ДОЗВОЛЯЮ ПРОВОДИТИ, ПОКИ НЕ ПОВІДОМИТЕ МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ!»

Пояснення: 2.2, 2.3, 3.Н книги «Магія вуличного протесту», «Магія вуличного протесту», матеріал про накази з Додатку 2 на сайті Платформи ТЮ.

4) «ЧОМУ ПОВІДОМИЛИ ПРО ПРОВЕДЕННЯ АКЦІЇ ТЕЛЕГРАМОЮ/ФАКСОМ/ЗАКАЗНИМ ЛИСТОМ? ТАК – НЕ МОЖНА!»

Пояснення: 2.2 книги «Магія вуличного протесту», матеріал про накази з Додатку 2 на сайті Платформи ТЮ.

5) «ВИ ПОВІДОМИЛИ ПРО АКЦІЮ НЕ ЗА ДЕСЯТЬ ДНІВ ДО ЇЇ ПОЧАТКУ, А НЕЩОДАВНО. ТАК – НЕ МОЖНА. ВИ ПОРУШУЄТЕ ПОЛОЖЕННЯ МІСЦЕВОГО ОРГАНУ CАМОВРЯДУВАННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ МІТИНГІВ!»

Пояснення: 2.1.D, 2.2, 2.3, 3.G книги «Магія вуличного протесту», матеріал про накази і підзаконні акти з Додатку 2 на сайті Платформи ТЮ.

6) «КАЖЕТЕ, БУЦІМ ПОЛОЖЕННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ МІТИНГІВ – НЕКОНСТИТУЦІЙНЕ? СПЕРШУ ОСКАРЖІТЬ ЙОГО В СУДІ, А ВЖЕ ПОТІМ ВУМНІЧАЙТЕ!»

Пояснення: 2.1.D книги «Магія вуличного протесту», матеріал про накази і підзаконні акти з Додатку 2 на сайті Платформи ТЮ.

7) «НЕ ПОВІДОМИЛИ ПРО АКЦІЮ? КОНСТИТУЦІЯ КАЖЕ, ЩО МУСИЛИ ПОВІДОМИТИ ЗАВЧАСНО. ТОМУ НЕ ДОЗВОЛЯЮ ВАМ ЇЇ ПРОВОДИТИ!»

Пояснення: 2.2, 2.3, 3.А, 3.D і 3.Н книги «Магія вуличного протесту», матеріал про накази з Додатку 2 на сайті Платформи ТЮ.

8) «ВИ ПОРУШИЛИ ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ І ПРОВЕДЕННЯ ЗБОРІВ, МІТИНГІВ, ВУЛИЧНИХ ПОХОДІВ І ДЕМОНСТРАЦІЙ (СТАТТЯ 185-1 КУПАП). ТОМУ МИ ВАС ВСІХ ЗАРАЗ ЗАТРИМАЄМ, ЯКЩО НЕ РОЗІЙДЕТЕСЬ!»

Пояснення: 2.3, 3.А, 3.Н і 3.І книги «Магія вуличного протесту», матеріал про накази з Додатку 2 на сайті Платформи ТЮ.

9) «ВИ ВІДМОВЛЯЄТЕСЬ КОРИТИСЯ РОЗПОРЯДЖЕННЮ АБО ВИМОЗІ ПОЛІЦЕЙСЬКОГО (СТАТТЯ 185 КУПАП). ТОМУ МИ ВАС ВСІХ ЗАРАЗ ЗАТРИМАЄМ, ЯКЩО НЕ РОЗІЙДЕТЕСЬ!»

Пояснення: 2.3, 3.A, 3.Н і 3.І книги «Магія вуличного протесту», матеріал про накази з Додатку 2 на сайті Платформи ТЮ.

10) «ВИ ОБРАЗЛИВО ЧІПЛЯЄТЕСЬ ДО ГРОМАДЯН ТА ЧИНИТЕ ІНШІ ПОДІБНІ ДІЇ, ЩО ПОРУШУЮТЬ ГРОМАДСЬКИЙ ПОРЯДОК І СПОКІЙ ГРОМАДЯН (СТАТТЯ 173 КУПАП). ТОМУ МИ ВАС ВСІХ ЗАРАЗ ЗАТРИМАЄМ, ЯКЩО НЕ РОЗІЙДЕТЕСЬ!»

Пояснення: 2.3, 3.Н, 3.І книги «Магія вуличного протесту», матеріал про накази з Додатку 2 на сайті Платформи ТЮ.

11) «НА ВАШОМУ ПЛАКАТІ ЩОСЬ НЕЗАКОННЕ НАПИСАНО. ПРИБЕРІТЬ ЙОГО АБО ПЕРЕМАЛЮЙТЕ»

Пояснення: 2.1.D, 2.3 і 3.D книги «Магія вуличного протесту», матеріал про накази з Додатку 2 на сайті Платформи ТЮ.

12) «ОДИН З ВАШИХ ХУЛІГАНИТЬ, ТОМУ АКЦІЯ ВТРАТИЛА МИРНИЙ ХАРАКТЕР. РОЗХОДЬТЕСЬ. ІНАКШЕ РОЗЖЕНЕМО ГЕТЬ УСІХ СИЛОЮ!»

Пояснення: 2.3 і 3.B, 3.H книги «Магія вуличного протесту», матеріал про накази з Додатку 2 на сайті Платформи ТЮ.

13) «ПОЛІЦІЯ МАЄ ПРАВО НЕ ДОПУСКАТИ ВАС НА ЦЮ ТЕРИТОРІЮ, ДЕ ВИ ХОЧЕТЕ ПРОВЕСТИ МІТИНГ. ОТ МИ Й НЕ ДОПУСКАЄМО!»

Пояснення: 2.1.С і 2.1.D, 2.3, 3.Н книги «Магія вуличного протесту», матеріали про суди i накази з Додатку 2 на сайті Платформи ТЮ.

14) «ВАШ МІТИНГ ЗАБОРОНИВ СУД. ТОМУ РОЗХОДЬТЕСЯ. ІНАКШЕ ЗАТРИМАЄМ/РОЗЖЕНЕМ!»

Пояснення: 2.3, 3.Н і 3.I книги «Магія вуличного протесту», матеріали про суди i накази з Додатку 2 на сайті Платформи ТЮ.

15) «ВИ ПОРУШИЛИ ПРАВИЛА КАРАНТИНУ – ВЛАШТОВУЄТЕ МАСОВЕ ЗІБРАННЯ ПІД ЧАС ЕПІДЕМІЇ. ПРИПИНЯЙТЕ МІТИНГ, БО ІНАКШЕ ЗАТРИМАЄМО!»

Пояснення: 2.1.С, 2.1.D, 2.3, і 3.І книги, матеріали про суди, накази і підзаконні акти з Додатку 2 на сайті Платформи ТЮ.

16) Власний варіант тези гравця-«поліцейського».

З додаткових матеріалів до книги «Магія вуличного протесту» Михайла Лебедя.

Маєш круту ідею?

    Повідомлення отримали
    Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)