Події

Чорний страйк: солідарність з жінками Польщі

#ToJestWojna!

Прогресивне людство всього миру підримує жінок Польщі. Наразі їм потрібна наша солідарність, бо репродуктивне насильство в європейській державі – це жахи середньовіччя. Закликаємо спільноту Маріуполя зібратися, щоб записати звернення підтримки до жінок Польші.

26 жовтня Польща виходить на страйк жінок, і ми мусимо солідаризуватися. Вдягайтеся в чорне, малюйте плакати та приходьте – здаться, чорний протест повертається. Україна підтримує Ogólnopolski Strajk Kobiet!

Конституційний суд Польщі визнав незаконними аборти, навіть якщо медичні показники свідчать про ризик важкого ураження плоду або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю. Це відбулося через звернення 119 депутатів сейму, що представляють праві й консервативні сили.
Ця правова постанова рівносильна майже повній забороні переривання вагітності в країні, тому що цим законом обґрунтовувалися приблизно 98% абортів, які були зроблені легально за останні декілька років.
Після вступу в силу рішення аборт буде дозволений в Польщі тільки в разі зґвалтування, інцесту або загрози здоров’ю та життю матері, що становить лише близько 2% від усіх легальних абортів.

Вперше таку ініціативу на законодавчому рівні запропонували у 2016, коли ми також виходили на протест, щоб підтримати своїх товаришок.

Наголошуємо, що це є черговою спробою позбавити жінок прав та свобод. Експлуатація сексуальностей, позбавлення репродуктивних прав та прав на власне тіло є насильством, що виражається через владу, продуковану патріархальним суспільством та ґнітючою державою.

Тільки ми самі можемо розпоряджатися нашим тілом.
Нам вирішувати, коли народжувати! І чи народжувати взагалі!

Моє тіло – моє діло!

Приходьте підтримати своїх сестер.

26.10 о 13:00 збираємося на акцію солідарності з польськими активістками проти заборони абортів.

Місце: Театральна площа, Маріуполь

В той же час акції проходитимуть в іншіх містах України:
– в Києві: https://www.facebook.com/events/350730822929771/
– у Харкові: https://www.facebook.com/events/848461979315653/
– у Львові: https://www.facebook.com/events/350800076173204/

З собою обов’язково треба мати засоби індивідуального захисту (масочку) та зберігати дистанцію з іншими учасницями.

Якщо відчуваєте, що захворіли, краще підтримайте протест дистанційно.

Адреса
Маріуполь
Додати в календар

Маєш круту ідею?

    Повідомлення отримали
    Ми прочитаємо його і одразу вам відповімо :)